Baseny Termalne
.

Baseny Termalne

Zobacz jakie baseny termalne znajdują się w pobliżu.

Po długich górskich wędrówkach lub też po zimowym szaleństwie na stokach narciarskich, warto się odprężyć i wypocząć aby nabrać siły na kolejny dzień. W takiej sytuacji baseny termalne zdają się być idealnym wyjściem. W bliskiej odległości od naszego ośrodka znajduje się szereg obiektów, które zapewnią taki wypoczynek. W promieniu 10 km od nas możemy odwiedzić praktycznie wszystkie baseny termalne na terenie całego podhala. Czekają na Was zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, sauny, Spa oraz wiele innych atrakcji, które zapewnią Wam wspaniałą zabawę i wypoczynek w jednym.

Odległość od naszego domu do poszczególnych basenów termalnych:

 • Aquapark Zakopane – 6km;
 • Termy Bukovina – 6km;
 • Termy Szaflary – 8km;
 • Termy Bania w Białce
 • Tatrzańskiej – 10km.

Termy w Zakopanem

Jednym z popularniejszych basenów termalnych w Tatrach jest otwarty w 2006 roku AQUAPARK W ZAKOPANEM. Ten położony w centrum Zakopanego kompleks jest w stanie przyjąć jednocześnie około 1000 osób. Wewnątrz, dla gości udostępniono baseny, zjeżdżalnie, dziką rzekę, sauny suche oraz mokre, bicze wodne oraz solarium. Na zewnętrznym tarasie znajduje się basen z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. W miejscowym Fitness Club możemy uczestniczyć w ćwiczeniach w wodzie takich jak aqua aerobik. Oprócz tego dostępne są aktywności jak step, spinning czy różnych odmianach aerobiku.

Drugim obiektem jest kąpielisko na Polanie Szymaszkowej w pobliżu Hotelu Kasprowy. Kąpielisko Szymaszkowa ma powierzchnię 5 tys. m2 i zostało przewidziane na około 1000 osób. Woda pochodzi z okolicznego odwiertu geotermalnego i ma temperaturę około 30 °C. W składzie wód termalnych znajdują się liczne pierwiastki nadające jej charakter leczniczy. Ten basen termalny jest też doskonałym miejscem, żeby podziwiać rozciągającą się wokół panoramę Tatr.

Gorący Potok

Podstawą działania Gorącego Potoku jest wykorzystanie unikalnych właściwości wody termalnej, pochodzącej z miejscowego źródła. Woda z odwiertu znajdującego się w Szaflarach charakteryzuje się wysoką zawartością siarki dwuwartościowej, niską mineralizacją oraz wysoką temperaturą przy wypływie, dzięki czemu można tu doskonale połączyć aktywny wypoczynek z dobroczynną balneoterapią. Aby zachować unikalne parametry zdrowotne, w kąpielisku nie stosuje się chemicznego uzdatniania, a proces dostarczania wody do basenów jest ciągły.

Wśród atrakcji Gorącego Potoku są m.in.: kompleks basenów, Górsko Riviera (basen z altaną i barem), Grzysno Przyjemność (sauny suche, parowe, tężnia, kąpiele borowinowe, jacuzzi i wiele więcej) oraz strefa dla dzieci ze zjeżdżalniami (od wiosny 2015 r.).

Termy Bukowina

W Bukowinie Tatrzańskiej u podnóża Tatr (15 km od Zakopanego i 20 km od Nowego Targu) wybudowano kompleks składający się z basenów, hotelu oraz centrum SPA & Wellness. TERMY BUKOWINA to 12 basenów wypełnionych wodą termalną o temperaturze od 30 do 36 °C mogących pomieścić jednocześnie 2,5 tysiąca osób. Znajdziemy tam baseny zewnętrzne, wewnętrzne, rekreacyjne oraz pływackie – dla najmłodszych 4 baseny, zjeżdżalnie oraz rwącą rzekę. W centrym SPA znajdziemy też 8 saun – fińske, parowe oraz na podczerwień.

Kompleks w Bukowinie to też centrum uzdrowiskowo – rehabilitacyjne, gdzie znajdziemy pomieszczenia do rehabilitacji oraz gabinety lekarskie. Można też spędzić aktywnie czas na zajęciach aqua aerobiku czy odpocząć w lakonium – specjalne miejsce z podgrzewanymi łóżkami o temperaturze 50 °C, dla osób, które źle znoszą sauny. W całym ośrodku nie brakuje też restauracji czy barów, gdzie można coś zjeść, napić się i odpocząć.

Termy w Białce

Baseny termalne w Białce to spory kompleks oferujący możliwość relaksu w wodach termalnych posiada baseny zewnętrzne o powierzchni około 550 m² i wewnętrzne 820 m², do których woda pozyskiwana jest z głębokości 2,5 tys m o temperaturze 72 °C. Całość podzielona jest na kilka stref – strefa głośna, cicha, sauny i spa, strefa VIP oraz sklep i gastronomia. W sumie TERMY W BIAŁCE to 5 basenów z różnego rodzaju atrakcjami (zjeżdżalnie, wave-ball, karuzelę itp.) – przygotowano też basen dla młodszych dzieci do lat 5-ciu. W saunach do dyspozycji mamy saunę parową, suche, kabinę z generatorem pary oraz basen chłodzący z wodospadem.

Termy w Szaflarach

W Szaflarach znajdziemy baseny z wodą termalną o łącznej powierzchni 970 m² o temperaturze od 30 °C do 38 °C. TERMY SZAFLARY to łącznie cztery baseny (dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne), wyposażone w urządzenia do hydromasażu. Do dyspozycji mamy też różnego rodzaju sauny, fitness oraz zabiegi specjalistyczne typu SPA. W obiekcie znajdziemy też dwie restauracje oraz możliwość wynajmu apartamentu czy sali konferencyjnej na spotkanie biznesowe.

Termy Chochołów

Chochołowskie Termy to największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Powierzchnia lustra wody prawie to 3 tysiące m² na co składa się aż 30 niecek basenowych wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. U nas na pewni nie będziesz się nudził ! Chochołowskie Termy to:

 • idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Najmłodsi Goście mają do swojej dyspozycji wewnętrzne i zewnętrze place zabaw.
 • największe na Podhalu Saunarium z imponującą, przeszkloną sauną widokową, w której Mistrzowie Świata Aufguss WM,
 • SPA, którego filozofią jest powrót do natury oraz czerpanie z dobrodziejstw okolicznej flory,
 • Centrum Sportu, w którym zrealizujesz każdy, nawet najbardziej ambitny cel treningowy,
 • Restauracja Chochołowska gdzie szef kuchni skomponował menu łącząc tradycyjne smaki Podhala z nowatorskimi technikami kulinarnymi, dzięki czemu można tutaj zakosztować regionalnych smaków w nowoczesnym wydaniu.
 • Sklep Sportowy profesjonalnie wyposażony w akcesoria oraz stroje do pływania.
 • Chochołowskie Różności sklep z pamiątkami oraz z lokalnymi produktami.
 • Szkółka Pływacka, nasi wykwalifikowani instruktorzy uczą po przez zabawę.

Baseny termalne na Słowacji

Z dobrodziejstw pokładów tatrzańskich wód geotermalnych korzystają również Słowacy. W Tatrach Zachodnich, we wsi Oravice powstał nowoczesny park wodny Meander. Ośrodek położony jest niedaleko Doliny Chochołowskiej. Obiekt posiada kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych z widokiem na tatrzańskie szczyty. Woda w basenach ma temperaturę 36 i 38°C i posiada właściwości lecznicze w zakresie chorób reumatycznych i układu moczowego. Dzięki stosunkowo dużej zawartości litu wada ta wpływa korzystnie na psychikę i stres.

Jednym z najpopularniejszych tego typu obiektów na Słowacji jest Aquapark Poprad. Miasto położone jest u podnóża Tatr Wysokich i zachwyca pięknem otaczającego krajobrazu. Kompleks posiada kryte i odkryte baseny, zjeżdżalnie, grzybki wodne, bicze wodne, szereg saun, jacuzzi, tepidarium, jaskinię lodową i nowoczesny fitness klub. Oprócz tego restauracje, bary, masaże i liczne atrakcje dla dzieci. W skład ośrodka wchodzą dodatkowo szkoła jazdy konnej oraz pole golfowe. Podobne tego typu ośrodki po słowackiej stronie granicy znajdują się w miejscowości Gaszeniowa.

Thermal Park Baszeniowa to kompleks basenów z wodą termalną o temperaturze dochodzącej do 40 stopni, o właściwościach leczniczych dla osób cierpiących na astmę, choroby układu oddechowego i narządów ruchu. Po słowackiej stronie Tatr podobne obiekty z kąpieliskami termalnymi to: Aquapark Tartalandia, Salmo Therm Vrbov, Kupele Vyżne Rubachy. Wszystkie te ośrodki wykorzystują pokłady tatrzańskich wód termalnych i oferują turystom wypoczynek i relaks o wysokim standardzie.
W wodnych Aquaparkach korzystać można z wielu atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Obiekty tego typu to doskonała alternatywa dla górskich pieszych wycieczek, oraz możliwość ciekawego spędzenia czasu podczas dni deszczowych.